Uzaya Gönderilen Türkçe Mesaj S.a Uzaylılar

Kanalıma ücretsiz abone olmak için https://bit.ly/2Ovq3xA

Uzay… Derin, karanlık ve gizemli bir sonsuzluk. İnsan insan olduğundan beri gökyüzüne bakar ve orayı merak eder. Kimisi buraya kutsal bir anlam yükler kimisi ise yıldızların gelecekten haber verdiğini söyler. Son yüzyılda ise gelişen teknolojiyle uzayın ne olduğunu anlamaya başladık. Şimdi ise asıl soru uzaylılar oldu. Varlar mı yoklar mı bilmiyoruz ancak hayal etmenin ve araştırmanın sonu olmaz diyerek tam gaz devam ediyoruz. Peki sizlere 1977 yılında uzaylara bir plak yolladığımızı söylesem hem de içinde resimlerden müziklere birçok şey olduğunu… Evet bu videoda size bu plaktan ve bu plaktaki Türkçe mesajdan bahsedeceğim.

NASA 1977’de uzak gezegenleri keşfetmek için 2 uzay aracını güneş sistemi dışına yollamaya karar verir. Uzak gezegen dediğimiz de öyle şehir değiştirmek gibi değil şöyle ki Voyager 1 ve 2 uzay araçlarından Voyager 1’in varacağı yer burdan 17.6 ışık yılı uzaklıkta. Yani kabaca bir hesapla 40.000 yıl civarı bir süre sonra Voyager 1 uzay aracı hedefine yani Zürafa Takımyıldızı’nda bulunan AC+79 3888 isimli yıldıza ulaşacak.

NASA diyor ki bunları yolluyoruz ama böyle kuru kuruya olmaz, yolda uzaylıya filan denk gelirsek, elimiz boş gitmeyelim. Bunun üzerine uzaylılara bizden bir mesaj yollama kararı alıyorlar. Gönderilecek bu bilgileri seçmek için de bir ekip oluşturuluyor ve başına dünyaca ünlü bilim adamı Carl Sagan getiriliyor.Sagan’a göre bu, sonsuz büyüklükte bir okyanusa atılmış olan cam şişedeki not gibiydi. Bu mesaj altın kaplama plaklara kaydedilecekti.


Plaktaki tüm selamlamaların videosunun linki https://www.youtube.com/watch?v=QTDK2jCVPN0

Bu videoda ki müziklerin tamamı Youtube Ses kitaplığından alınmıştır..https://www.youtube.com/audiolibrary/music

Bu videoda ki resimler vektörler ve videolar https://pixabay.com/tr/ dan alınmıştır..


Diğer Videolarıma Göz atmanızı Tavsiye Ederim

Dünyanın Sonunu Getirebilecek 5 KORKUNÇ felaket
https://youtu.be/-wrYdlhE5hU

Dünyanın En İlginç 5 Noktasına Hızlı bir Yolculuk ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ !
https://youtu.be/mLd4JUziJc8

Hitler ve En Sadık Nazileri Hakkında 7 KORKUNÇ Gerçek
https://youtu.be/0gproAxJa7w

ABD vs RUSYA! Uzay Yarışında 7 Önemli Olay
https://youtu.be/r9gjSR-Fmac

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMDAN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İnstagram : https://www.instagram.com/kaldmr/

Twitter :https://twitter.com/kealdmr

Facebook :https://www.facebook.com/kemal.aldemir1


  (0)   Yorum