Yüzyilin Casusluk Hikayesi '' Çiçero ''

Hepinize merhaba arkadaşlar.


Kanalıma ücretsiz abone olmak için https://bit.ly/2Ovq3xA


Bugün sizlere, para için çok şeyi yapabilen, macera ruhlu, ve birçok istihbarat örgütü ile çıkar üzerine kurulu grift ilişkileri olan, Mit kayıtlarında yüzyılın ajanı diye anılan,yaptıkları ile kitaplara, filmlere konu olan İlyas Bazna ‘dan namı diyar Çiçero ‘dan bahsedicem.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanlar ve İngilizlerin büyük baskılarına rağmen tarafsız kalan Türkiye, istihbarat örgütlerinin yoğun olarak faaliyet gösterdikleri ülkelerden biri haline gelmiştir.
1943 yılında ortaya çıkan bir casus, savaşın gidişatını tümüyle etkileyebilecek çok değerli bilgileri Ankara 'da Almanlara sızdırmaya başlayınca, tarihe ''Yüzyılın en büyük casusluk hikayesi '' olarak geçen bir serüveni de başlatmış olur.

Bu ilginç hikayeye başlamadan önce şunuda belirtmek lazım Çiçero için şuana kadar toplamda iki film çekildi.Bunlardan ilki 1951 yılında ''Ankara Casusu'' isimli film oldu. İkincisi ise 1952 Amerikan yapımı olan '5 Parmak'. filmi oldu. Önümüzdeki aylarda ise Çiçero’nun hayatından esinlenerek, hazırlanan yeni bir film daha çıkacak.

”AYLA” ve “MÜSLÜM” filmleriyle milyonlara kimi zaman keyifli kimi zaman hüzünlü anlar yaşatan yapımcı tarafından sinemaya uyarlanan Çiçero’yu; usta oyuncu Erdal BEŞİKÇİOĞLU oynayacak.Fragmanlardan gördüğümüz kadarı ile bizlere yine bomba gibi bir film sunacaklar. Şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz diyip lafı daha fazla uzatmadan meşhur Türk ajanımızın hikayesine geçelim.


Bu videoda ki müziklerin tamamı Youtube Ses kitaplığından alınmıştır..https://www.youtube.com/audiolibrary/music

Bu videoda ki resimler vektörler ve videolar https://pixabay.com/tr/ dan alınmıştır..

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMDAN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İnstagram : https://www.instagram.com/kaldmr/

Twitter :https://twitter.com/kealdmr

Facebook :https://www.facebook.com/kemal.aldemir1


Diğer Videolarıma Göz atmanızı Tavsiye Ederim

Pek Bilinmeyen YERLİ FÜZE seferberliği
https://youtu.be/6q1O8V-SRxc

Uzaya Gönderilen Türkçe Mesaj S.a Uzaylılar
https://youtu.be/1TefkOJffCg


Dünyada SU OLMAZSA NE OLUR ?
https://youtu.be/E1MIOfddFe4

VİCDANINIZ RAHAT MI ? #HayvanaŞiddeteHayır
https://youtu.be/uDFZ5-LMAkw


  (0)   Yorum