Amerika New Jersey Viral Virüs Salgını Gerçekleri - Usa Outb

ABD'nin New Jersey eyaletindeki viral virüs salgını gerçeklerini araştırdık. Amerika da adenovirüs salgını can almaya devam ediyor. USA OUTBREAK NEWS

Bir bakım ve rehabilitasyon merkezinde geçen haftalarda ortaya çıkan virüs salgınında hayatını kaybeden çocukların sayısı 10'a ulaştı. Bir çok kesimde zombi virüs salgını başladımı sorusunu akla getiren viral salgın hakkında video yapmadan önce cdc raporlarının elimize ulaşmasını bekledik. İlk önce haber değerinde ki bilgileri paylaşalım.
New Jersey eyaletine bağlı Passaic kentindeki bir bakım ve rehabilitasyon merkezindeki çocuklara bulaştığı tespit edilen adenovirüs adlı virüs can almaya devam ediyor.
Peki nedir bu Adenovirüsler, üst solunum yolları hastalıklarına yol açan bir grup DNA virüsüdür. Sonbahar ve ilkbahar ayları arasında özellikle bebeklerle çocukları etkileyerek boğaz ağrısı, ateş, boyundaki lenf bezlerinde şişme, bazen bronşit ve zatürree gibi akut üst solunum yolları enfeksiyonlarına neden olur. Genellikle yaz kamplarına katılan çocuklar arasında görülen boğaz ağrısı ve ateşe eşlik eden konjuntivit yol açabilir. Adenovirüsler, çocuklarda akut bir ishal hastalığına ve AIDS gibi bağışıklık sistemi hastalarındaysa şiddetli zatürreeye neden olabilir.
New Jersey Sağlık Dairesinden yapılan açıklamada, virüs nedeniyle hayatını kaybeden çocukların sayısının 10'a yükseldiğini kaydetti.
Açıklamada, toplamda 27 çocukta bu virüse rastlandığı ifade edildi.
Soğuk algınlığına benzer semptomları olan adenovirüs, özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde ölümle sonuçlanabiliyor.
Ekim ayında başlayan salgın. Tam 27 çocuğa bulaşmış durumda. Öğrendiğimiz bilgilere göre ise bu yeni bir şey değil daha önceden de bu virüs ölümlü salgılara neden olmuş.

#USA #ABD #outbreak #newjersey
#usaoutbreak #newjerseyoutbreak
Ücretsiz Abone olmayı unutmayın...


  (0)   Yorum