Black Friday Nedir? Kara Cuma Türkiye Efsane İndirimleri

Black Friday 2018 Türkiye'de ne zaman sorusu merak ediliyor. Kara Cuma Black Friday efsane indirimleri nedir, tepkiler ve hangi markalarda var? Black Friday her sene olduğu gibi bu yıl da büyük bir heyecanla bekleniyor. Alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar daha önce ürün almaktansa indirim zamanını bekliyorlar. Geçtiğimiz yıl Black Friday 24 Kasım Cuma günü yapıldı. 2018’de Türkiye’de Black Friday indirimleri bu sene 23 Kasım'da gerçekleşecek. Fakat internet üzerinden erişim sağlayabildiğiniz mağazalar, firmalar ve online alışveriş sitelerinde Kara Cuma indirimleri çok erken tarihlerde başlayabiliyor. Bu indirimleri bir haftaya yayan mağazalar oldukça fazla.

Black Friday indirimlerinde pek çok marka indirim uyguluyor. Bilindik markaların resmi sitelerine girerek, yaptıkları indirim oranına ulaşabilirsiniz. Bu indirimler mobil uygulamalarda ve markaların mağazalarında da geçerli oluyor. Peki tüm dünyada alışveriş çılgınlığına dönüşen Black Friday nedir? Black Friday (Kara Cuma) ABD'de Şükran Günü'nünden sonraki ilk Cuma (Kasım ayının dördüncü Cuma günü) gününe denk gelen güne verilen isimdir. Black Friday, 1952'den bu yana ABD'de Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak kabul edilir ve birçok ünlü marka ürünlerinde ciddi indirimler ve fırsatlar yapar.

Black Friday nedir, ne değildir bilen pek fazla yok ama bu günde etiketlerin hayli aşağı düştüğü bir gerçek. Zaten bizi ilgilendiren kısmı da bugünde önemli indirimlerin olması. Yoksa Şükran günüymüş, sonrasıymış, bizleri pek ilgilendirmiyor.
Bu kapsamdaki indirimlerin özellikle oyunculara yaradığını söylemek mümkün. Çünkü Steam, PS Plus ve Xbox Live’daki indirimlere dijital olarak erişmek çok daha kolay. Örneğin şu aralar PS Store’da çok makul indirimler mevcut.
Kara Cuma henüz ülkemizde tam anlamıyla bir etkinliğe dönüşmüş değil. Fakat şehirlerde artan AVM sayısı, bu etkinliğin daha da yaygın hale gelmesini sağlayacak şekilde.

#karacuma #efsanecuma #blackfriday #cuma #23kasım #23kasımcuma

Ücretsiz Abone olmayı unutmayın...


  (0)   Yorum