Erol Mütercimler 2019 2020 Teorileri 31 Mart Yerel Seçim

Erol Mütercimler 2019 2020 yılları arasındaki komplo teorileri ve 31 mart Türkiye yerel seçimleri tahminleri video derlemesi. Baştan sona izleyeceğiniz trend videolar arasında yer alıcak muhteşem bir video.
#erolmütercimler #2019 #yerelseçim

Peki
Erol Mütercimler kimdir?

Erol Mütercimler, 1954 yılında Kars'ta doğdu, tüm öğrenim yaşamı İstanbul'da geçti. Liseyi İstanbul Gazi Osman Paşa Plevne Lise'sinde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü'nden mezun oldu. Deniz Kuvvetleri'nde bir süre Fizik öğretim üyeliği, Beşiktaş Deniz Müzesi (İstanbul Deniz Müzesi)Müdürlüğü yaptı ve bunun ardından Avustralya'ya gitti. SBS devlet radyosunda programcılık yaptı. "Çok kültürlülük" konusundaki doktora alan çalışmasını Avustralya'da yapıp, akademik çalışmasını İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. Deniz tarihi çalışmalarıyla tanınan Mütercimler, Türkiye'ye dönüşünde çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı. TRT Radyosu ve çeşitli TV kanallarında programcı ve yönetici olarak çalıştı. Belgeseller hazırladı. Halen üç ayrı üniversitede (Yeditepe, İstanbul Ticaret, Doğuş, İstanbul Aydın) Strateji ve Devrim Tarihi dersleri vermektedir. Şu anda Cem TV'de Aynanın Arkası ve Komplo Teorileri adlı haber programını yapmaktadır. Bugüne kadar kısa radyo oyunları, çeşitli dergilerde yazıları ve belgesel senaryolarının yanı sıra yirmi bir kitaba imza atmıştır. Ontvhaber.com isimli İnternet televizyonunda program yapmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.
Son olarak Suna adlı sinema filminde 68 kuşağından bir karakteri canlandırmıştır.

Erol Mütercimler 1 Temmuz 2008 günü Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Sorgusu yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. 5 Ağustos 2013 günü karar bağlanan davada 8 yıl 9 ay cezaya çarptırıldı.

Araştırmacı yazar Erol Mütercimler, katıldığı bir TV programında 2019'da darbe yapılacağını söyledi.

Mütercimler, katıldığı programda 15 Temmuz'da yaşananları değerlendirdi ve 2019 için uyarılarda bulundu.
İşte mütercimlerin sözlerinden kesitler...

"15 Temmuz'da yapılan darbe girişimi değil bir isyandır. Bir iç savaş provasıydı. 12 Eylül gibi göstere göstere geldi. ABD istemediği sürece darbe yapamazsınız. 15 temmuz prova niyetlidir. Askeri darbe dediğiniz önünde herkesi sürükler.
Uyarıyorum 2019-2020 aralığı Türkiye için çok zor olacak. İç savaş deneyecekler."

Erol Mütercimler’e göre Afrin’deki operasyon YPG/PYD’ye karşı yapılsa da ‘buradaki savaş Türkiye ile ABD arasında’. Mütercimler, Türkiye’nin kendi üniter ve ulusal birliğini koruyabilmesi için Suriye’nin parçalanmaması gerektiğini belirtirken, sahadaki bataklıktan kurtulmak için en doğru adımın da Şam görüşmek olduğunu vurguladı.

Erol Mütercimler, bölgedeki mücadelenin aynı zamanda Rusya-ABD mücadelesi olduğunu ve şu an belirleyici gücün Rusya olduğu yorumunu yaparken Türkiye'nin ulusal ve üniter yapısını koruyabilmesi için Suriye'nin parçalanmaması gerektiği belirtti ve ‘Türkiye her ne kadar YPG/PYD ile savaşsa da savaş Türkiye ile ABD arasında' görüşünü dile getirdi.

"Türkiye'yi oraya sürüklemeden bu işin içinden çıkmayı düşünmesi gerekiyor. Ben meseleyi böyle görüyorum. Çünkü burasını parçalattığınızda burada yerleşimler yarattığınızda Diyarbakır tehlikeye girer. Bir cümleyi anımsatayım ülkemizin iki Başbakanı ‘AB'ye giden yol Diyarbakır'dan geçer' diye bir cümle kurmuşlardı. Bunları hatırlatalım. Dolayısıyla önemli olan kendi ülkemizin çıkarları. Bu çıkarlar doğrultusunda alt gruplarla ilişkiye girmeden devletlerle ilişkiye girerek bu meseleyi çözmenin yolunu bulmak zorunda. Yoksa Vietnam, Afganistan, Irak örnekleri ortada. Bütün bunlar kolay işler değil. Girmek kolay çıkmak zor."


Ücretsiz Abone olmayı unutmayın...


  (0)   Yorum