Yecüc Mecüc Kavmi Kuran Ve Kiyamet Alametleri Deccal Hz Mehd

Yecüc ve Mecüc kavmi kuran da kıyamet alametleri içerisinde geçiyor. Hz Mehdi sahte mesih deccal kimdir? Nerede ve nasıl ortaya çıkacaklar? Hz. Zülkarneyn onları nasıl hapsetti?
Yecüc Mecüc Seddi yada dağı bulundu diyenler doğru mu söylüyor? Serinin ilk videosunu dikkatle izlemenizi öneririm...

#yecücmecüc #gogmagog #kıyamet #deccal

İslam
inancına göre çeşitli kıyamet alemetleri vardır ve bu kıyamet alametleri sırayla olacaktır. İşte yecüc mecüc'te kıyamet alametlerinden biridir. Yecüc ile Mecüc denilen varlıklardan, Kitab-ı Mukaddes'in Yaratılış, vahiy kitaplarında ve Kuran'da dahil tüm kutsal kitaplarda söz edilmektedir.

İslam Peygamberinin bazı hadislerinde Yecüc ve Mecüc, kıyamet alametlerinden birisi olarak geçer.
Bu kavmin çıkışı Hz Mehdi 'nin çıkışından ve İsa Mesih'in sahte mesih Deccal'i öldürmesinden sonra gerçekleşecektir. Yecüc ve Mecüc, Allah'ın kendilerine musallat edeceği bir tür ile helak edileceklerdir.

Yecüc Mecüc öylesine kalabalık bir topluluktur ki ırmakların ve göllerin suyunu içerek tüketebilirler. Hepsi birden tek bir insanın ölümü gibi ölecekler, öldüklerinde leşlerinin kaplamadığı bir karış yer bulunamayacak.

Yecüc ve Mecuc hakkında geçmişte yaşamış diyenler ve bu kavimlerin Türkler , Çinliler veya Moğollar yada herhangi bir kavim olduğunu iddia edenler ve Seda olarak bahsedilen seddin dünyada yapılmış olduğunu söyleyenler Maneviyat yoksunu veya keşf veya keramet sahibi olmayan veya olanları anlamayanlardır. Maneviyat ehli ise hikmettir ki Yecüc ve Mecuc hakkında Kur’an-ı Kerimde ayet olduğu halde pek konuşmamışlar. Hidayet Rehberleri olan Mehdi As. ve İsa As. ve Küfrün Nirvanası Deccal Lanetullahın zuhuruyla alakalı pek çok kitap yazıldığı halde bu konuda pek az eser hazırlanmıştır.

Kıyametin büyük alametlerinin hemen hemen hepsi insanoğlu çok azdığında vuku bulacaktır.Yani kısaca bu büyük istilanın olacağı zaman insanoğlunun ahlaki durumun içler acısı bir durumda olacağı da kesindir.
Videoyu sonuna kadar izlediğiniz için teşekkürler...
Kanalımıza abone olmayı unutmayın destek olmak için paylaşabilirsiniz, bir sonraki videoda görüşmek üzere…


  (0)   Yorum