Saç Dökülmesinden Sivilcelere Vücut Yaralarına Kadar Iyi Gel

Siirt bıttım sabunu saç dökülmesine iyi gelen doğal el yapımı sabundur. Saç bakımında kullanıldığı gibi yüz ve vücut bakımında’da kullanılabilir.

Sabunun bir çok faydası vardır bunları sıralamak gerekirse en başta #saçdökülmesi olmak üzere cilt bakımından sivilcelere, vucuttaki yaralar ve egzamaya iyi gelmektedir.


Saç Kırılmalarına Karşı Aşırı Saç Yağlanmasını Engeller.

Sağlıklı ve Dayanıklı Saç Köklerine Kavuşmanızı Sağlar. Bir çok Cilt Problemlerine, Başta geçmeyen yaralara çok iyi gelir. #Bıttımsabunu halk arasında bilinen Çitlenbik diğe bilinen menengiçten elde edilmektedir arapçadan ise buna bıttım denilmekte ve bıttım ezilerek yağından elde edilmektedir. Bıttım ağacından son baharda toplanan ufak yeşil taneli meyvalar daha sonra evlerde veya değirmenlerde öğütülerek yağı çıkarılıyor. Daha sonra da bu yağ yine ev ortamında tamamen doğal bir şekilde sabuna dönüştürülüyor. Ev üretimi olduğu için sabun belli kalıplara değil de yuvarlak geniş kaplara dökülüyor. Bu yüzden sabun kalıpları kaşar tekerlerine benziyor. Daha sonra telle kesilerek satışa sunuluyor.


  (0)   Yorum