Yeni Ford Focus Elektrikli Otomobil Üretim Aşamaları

Yeni #FordFocusElectric sadece 30 dakikada yüzde sıfır ila yüzde 80 oranında şarj edilebilir. *

Sıfır emisyonlu 5 kapılı hatchback artık tek bir akü şarjı ile 225 km'ye (140 mil) kadar seyahat edebiliyor, daha pratik hale getiriyor ve Avrupa'daki müşteriler için sipariş vermek için mevcut. **

Ford Avrupa Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Joe Bakaj, “Sürücüler durmak ve bir fincan kahvenin ve bir parça kekin tadını çıkarmak için gereken zamanda yeni Ford Focus Electric'i şarj edebilirler” dedi. “Yeni hızlı şarj etme özelliği ve gelişmiş bir batarya ile yeni Focus Electric, gerçek dünyada mantıklı olan sürüş menzili ve kullanılabilirliği olan sıfır emisyonlu bir aile arabası.”

Yeni Focus Electric, Ford'un önümüzdeki beş yıl içinde piyasaya sürdüğü 13 yeni elektrikli araçtan biri:

2020 yılına kadar tahmin edilen en az 480 km (300 mil) tahmini menzile sahip tamamen yeni bir elektrikli SUV
2019’da ticari üretim için planlanan ve şu anda Londra’da hava kalitesini yükseltmeye yardımcı olmak üzere tasarlanan multi-milyon sterlinlik bir projede denenmekte olan yeni bir hibrit Transit Custom minibüsü

İkonik Ford Mustang'ın melez bir versiyonu
Yeni Focus Electric'in yanı sıra Ford , Avrupa'daki müşteriler için Mondeo Hybrid modelini de sunuyor . Ford, EV planını güç alanlarına yoğunlaştırıyor - en popüler, yüksek hacimli ticari araçlarını, kamyonlarını, SUV'lerini ve performans araçlarını, daha da verimli, üretken ve eğlenceli olmalarını ve daha fazla yakıt tasarruflu hale getirmelerini sağlıyor.

Daha fazla aralık, daha hızlı şarj etme
Yeni Ford Focus Electric beş kapılı hatchback, 145 PS (107 kW) elektrik motoruyla ve 33,5 kilovat saatlik bir pil ile çalışır - bu, eski modelden neredeyse yüzde 50 daha fazla enerji kapasitesidir. Hem akü hem de motor sıvı soğutmalı ve ısıtılır, bu da yeni Ford Focus Electric'in daha enerji verimli olmasına ve pil ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Yeni bir hızlı şarj konektörü, sürücülerin Focus Electric'i yol kenarı, servis istasyonu ve Avrupa'daki dinlenme alanlarındaki DC hızlı şarj noktalarına takmalarını sağlamak için yüzde 80 pil şarjı sağlamak için endüstri standardı Kombine Şarj Sistemi (CCS) kullanıyor. sadece 30 dakika içinde.


  (0)   Yorum